Payday loan


sobota, 20 kwietnia 2024

"Nie zapomnij, szkoło, tej prawdy najprostszej, że dziecku trzeba miłości, miłości, miłości."

Kornel Makuszyński

Spis treści

Organy szkoły

DLA UCZNIA

DLA RODZICA

DLA NAUCZYCIELA

Licznik odwiedzin
362739
dzisiajdzisiaj353
wczorajwczoraj546
w tym tygodniuw tym tygodniu3511
w tym miesiącuw tym miesiącu14742
gości on line 1

13 czerwca uczniowie II klasy gimnazjum musieli stanąć na wysokości zadania i na Festiwalu Projektów zaprezentować swoje projekty edukacyjne. Poszczególne zespoły uczniowskie już wcześniej losowały kolejność prezentacji, aby cała uroczystość przebiegała sprawnie i bez dodatkowego stresu, którego i tak nie udało się zupełnie wyeliminować. Publiczność to uczniowie gimnazjum i VI kl. szkoły podstawowej oraz nauczyciele, którzy brawami nagradzali każdy występujący zespół.
Tematy projektów były bardzo zróżnicowane. Festiwal rozpoczął się od prezentacji multimedialnej na temat: Ks.B.Mielcarski-kapłan, męczennik, patriota. Prezentację przygotowały uczennice: D.Jarczyńska, P.Pilarska, M.Twardecka, K.Leśna. Głównym przesłaniem było ukazanie księdza nie tylko jako duszpasterza i proboszcza parafii, ale jako męczennika i patrioty. Prezentację dopełniły księgi parafialne.
Druga prezentacja przygotowana przez D.Bukowskiego, R.Ogrodowczyka, M.Tylaka była na temat: Jaki jest wkład Polaków w historię odkryć geograficznych? Prezentacja pokazała nam sukcesy i osiągnięcia min. M.Kamińskiego, W.Rutkiewicz, K.Arciszewskiego.
Inny zespół uczniowski prowadził nas śladami A.Mickiewicza po rodzinnej wielkopolskiej ziemi. Skrupulatnie i ciekawie opracowany szlak prowadził nas przez wiele znanych nam miejscowości. Pełne brzmienie tematu: Wielkopolskim szlakiem A.Mickiewicza. Zespół opracował oprócz prezentacji multimedialnej obszerny album.
Uczniowie w projektach zainteresowali się również przyrodą i okolicą. Grupa chłopców M.Cichorek, K.Nowak, P.Staszak, Ł.Wylegała szukali odpowiedzi na pytanie: Czy nasza okolica może zostać atrakcją turystyczną? Chłopcy w toku prezentacji udowodnili, że atrakcje są, nasza okolica jest ciekawa i warta obejrzenia. Dali też wskazówki, gdzie można dobrze zjeść i znaleźć nocleg. Byli też bardzo praktyczni i zamiast samemu włączyć się w omawianie prezentacji, użyczyli sobie głos lektora, co uczyniło prezentację trochę zabawną. Aby dorównać chłopcom, dziewczyny R.Klessa, A.Mazur, M.Staszak i jeden rodzynek P.Sołtysiak, ruszyli tropem przyrody, aby odpowiedzieć na zbliżony problem: Czy nasza okolica jest atrakcyjna pod względem przyrodniczym? Ukazały się na ekranie urocze i zaciszne zakątki naszej okolicy, włącznie z piękną bukową aleją w Jabłonowie. Prezentację wzbogacono krótkim filmem, nawiązującym do legendy o Białej Damie snującej się po jabłonowskim lesie.W roli głównej wystąpiła Roksana i Alicja, zabawny podkład muzyczny rozbawił publiczność. Może istotnie błąkająca się Biała Dama będzie od teraz atrakcją turystyczną.
Nawiązując do turystyki i zdrowego czynnego wypoczynku zespół w składzie:K.Jarczyński, M.Deryło, T.Ocieczek, D.Rehbein preferowali bezpieczną jazdę na rowerze, zgodnie z tematem: Jak poprawić bezpieczeństwo rowerzystów w naszej miejscowości? Z tej prezentacji publiczność dowiedziała się, jak zachować bezpieczeństwo podczas jazdy, poznali prawidłową budowę i wyposażenie roweru. Były także ulotki (rozdane wcześniej) oraz eksponaty rowerów i plansze.
Znaleźli się też fascynaci języka angielskiego i za punkt honoru postanowili przedstawić święta w krajach anglojęzycznych. Pełny temat brzmiał: Zwyczaje i tradycje w krajach anglojęzycznych. Uczennice M.Jóźwiak, D.May, D.Wiśniewska, M.Koralewska opracowały prezentacje multimedialną i album. Dzięki nim na chwilę znaleźliśmy się w państwach: Irlandia, Australia, USA, Wielka Brytania, aby uczestniczyć w świętach Bożego Narodzenia w Dniu św.Patryka czy Dniu Dziękczynienia.
Festiwal Projektów zakończył się brawami, a uczniowie szczęśliwi, że to już koniec podziękowali swoim opiekunom symbolicznym kwiatkiem. Drugoklasiści prezentowali się jako pierwsi mając wiele obaw i wątpliwości, rozumieli jednak, że w życiu zawsze musi być kiedyś ten pierwszy raz. Następnym klasom będzie już łatwiej.