Payday loan


poniedziałek, 28 kwietnia 2025

"Nie zapomnij, szkoło, tej prawdy najprostszej, że dziecku trzeba miłości, miłości, miłości."

Kornel Makuszyński

Spis treści

Organy szkoły

DLA UCZNIA

DLA RODZICA

DLA NAUCZYCIELA

Licznik odwiedzin
493091
dzisiajdzisiaj1363
wczorajwczoraj995
w tym tygodniuw tym tygodniu1363
w tym miesiącuw tym miesiącu35271
gości on line 92

W dniach 17-19 czerwca 2015r. grupa czterech uczniów naszej szkoły ( Oliwia Chwalińska, Patryk Skibiński, Miłosz Terlecki i Hubert Kondarewicz) wraz z opiekunem - panią Alicją Mazur wzięła udział w wymianie językowej, która już od 19 lat organizowana jest przez partnerskie gminy: Ujście i Krakow am See.

            Po powitaniu przed szkołą w Krakow am See strona polska udała się do Neu Sammit, czyli do miejsca noclegowego na zakwaterowanie. Tym razem przypadło nam świeżo odnowione poddasze, w zabytkowym pałacyku nad jeziorem. Oficjalnego rozpoczęcia wymiany dokonał przed ratuszem burmistrz Krakow am See - Wolfgang Geistert. Następnie podczas spaceru weszliśmy na wieżę widokową, z której podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Kolejnym punktem naszej wycieczki była gra w kręgle zakończona kolacją. Tu dokonał się podział na grupy polsko-niemieckie. Drugiego dnia czekała nas praca w tych grupach, polegająca na opisaniu i sfotografowaniu wskazanych zabytków. Nie zabrakło też czasu na małe zakupy w centrum miasta. Po wykonanych zadaniach wyruszyliśmy do Krajobrazowego Parku Natury i Środowiska w Güstrow. Tam jednak pogoda nam nie dopisała – deszcz utrudnił nam zwiedzenie całego parku, co nie zepsuło nam jednak dobrego humoru. Ostatniego dnia, po spakowaniu swoich rzeczy udaliśmy się do szkoły, gdzie grupy mieszane zaprezentowały przygotowane w Güstrow projekty. Już bez podziału zagraliśmy wspólny mecz na nowym wymiarowym boisku obok szkoły. Przed odjazdem wymieniliśmy się prezentami i uściskami.

            Uważamy, że wymiana była dla nas nowym doświadczenie, które zaowocowało nie tylko w nowe znajomości, a także w polepszenie naszych umiejętności językowych. Jednomyślnie możemy przyznać, że wyjazd był bardzo udany!

Facebook

Imieniny
Dzisiaj: Pawla Walerii
Jutro: Rity Donaty
Wszystkiego najlepszego!

Kalendarium
Galeria 2010 - 2017