wczorajwczoraj1752
w tym tygodniuw tym tygodniu633
w tym miesiącuw tym miesiącu9396
gości on line 9

W zimny poranek, 27 kwietnia odbył się IX Bieg św. Wojciecha. Mimo niesprzyjającej aury na linii startu stanęło 150 zawodników reprezentujących: Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Ujskiej, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Ujściu, Szkołę Podstawową w Romanowie Dolnym, Publiczne Gimnazjum im. 67 Pułku Piechoty w Romanowie Dolnym, Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Ujściu oraz gospodarzy -Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie. W pierwszym biegu uczestniczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, wśród dziewczynek pierwsza linię mety przekroczyła Wiktoria Pilarska , wśród chłopców Dominik Dziadosz ( oboje z klasy III). W klasach starszych na dystansie 800 m uczniowie walczyli z pełnym zaangażowaniem nie szczędząc wylanego potu. Do sportowych sukcesów Oli Zachary, Dominiki Białasik, Kacpra Pilarskiego, Karoliny Skibińskiej i Kasi Tylak zdążyliśmy się już przyzwyczaić, cieszy więc, iż kolejne medale zawisły na ich szyi. Wśród uczniów naszej szkoły największą niespodziankę sprawiła Dagmara Polcyn, która w swej kategorii wiekowej wywalczyła po wspaniałym finiszu srebrny medal. Po zawodach został pewien niedosyt, gdyż nie zdobyliśmy żadnego złota. Duże szanse upatrywaliśmy wśród uczennic najstarszej klasy, jednak tutaj „duch sportu” przegrał z „duchem zabawy”. Szkoda.